• hayata tutunamamak

  11.
  Siz niye uğraşıyorsunuz ki?
  Bırakın hayat uğraş versin.
  ya çok şeysinizdir ya herhangi şey ya da hiçbir şey nasılsa.
  Herhangi şeydense hiçbir şey olmayı tercih ederim.
  7 ... gecenist
 • kaç kadeh kırıldı

  83.
  Minnoş kalbimde... Arkadaşlar kırılacağı varsa kırılır ne yapalım oturup ağlayacak değiliz ya. Biz elimizden geleni yaptık. Ama kadeh de çok canımızı yaktı sonra unuttuk. Unutuldum, çok şükür unutulduk. insan asla kurtulamayacağım sanıyor hep üzüleceğim falan geçiyor arkadaşlar tecrübeyle sabit. Hadi ben cam silmeye gidiyom.
  8 ... gecenist
 • anın görüntüsü

  44407.
  Alkollemediğimiz bir çay kalmıştı...

  (bkz: cymric)


  anın görüntüsü
  13 -3 ... gecenist
 • yazarların korkuları

  116.
  Asla güçsüzlük değildir. Herkes her şeyden korkar ama ben korkmam.
  7 -1 ... gecenist
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21683.
  Arkadaşlar yalan söyleme ders çalışmıyorsun, sürekli buralardasın diyenleriniz oldu hemen açıklıyorum.
  Bir soru çözüyorum eğer doğru çıkarsa telefona bakıyorum eğer yanlışsa doğru çıkana kadar çözmeye devam ediyorum doğru çıkınca tekrar telefonu elime alıp biraz gezip dönüyorum.
  8 -1 ... gecenist
 • anın görüntüsü

  44372.
  anın görüntüsü
  Bir şeyi de normal yapsanız ölürsünüz değil mi, paragraf uzunluğu her sınavda derdiniz olacak arkadaşlar gardınızı ona göre alın!!!
  10 -2 ... gecenist
 • kitap alıntıları

  4741.
  kitap alıntıları
  10 ... gecenist
 • sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

  8114.
  sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar
  Bu havada gidilmezdi ama o da bu güzel havada başka bir yol bırakmadın dedi ve gitti...
  18 ... gecenist
 • yazarların çiçekleri

  11.
  Benim çiçeğim yok arkadaşlar buraya attığım çiçeklerin hiçbirisi benim değildi hepsi şov içindi:/
  9 ... gecenist
 • en son flört edilen zaman

  12.
  Gençlere öncelik tanınmalı diye düşündük elimizi eteğimizi çektik. Bana iyi gelmiyor böyle.
  8 ... gecenist
 • kitap alıntıları

  4738.
  kitap alıntıları
  8 ... gecenist
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21667.
  insanlarla tartışmamak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum çünkü tartışmak istemiyorum. Biri kalbimi kırar diye. Kendi kendime tamir edemiyorum öyle kalıyor o kırık. Bir insanın karşısında gözlerim doluyor sonra. Çok sinirlerini yorum daha çok ağlayasım geliyor o zaman. Bir insanın karşısında ağlayacağıma kolumu keserim daha iyi.
  9 ... gecenist
 • kitap alıntıları

  4732.
  kitap alıntıları
  9 ... gecenist
 • bugün nasıl hissediyorsun

  108.
  Gayet iyi hissediyorum. Mutluyum çünkü bir hedefim var ve eğer ulaşılması gereken bir hedef varsa her yerimi his bürür. Hissetmek güzeldir. Bir keresinde kocaman bir ağaç görmüştüm gövdesine dokunduğumda ellerim küçücük kalmıştı o zaman da böyle mutlu hissetmiştim.
  9 -1 ... gecenist
 • gecenin şiiri

  13606.
  "Bütün kapılar kapandı, dışardayım
  Birden karşıma çıkmayın korkuyorum
  Uykusuzum fena halde, sokaktayım
  Karanlık bastırdı mı bozuluyorum

  Fena bir yerimden koptuğum doğru
  Kendimden çok fazla yaşamaktayım
  Nereye bağlanacak bu işin sonu
  Aslında ben kimim meraktayım

  Bütün kapılar kapandı, sokaktayım…"
  10 ... gecenist
 • onun fotoğraflarını sildiniz mi sorunsalı

  2.
  Bir yakınlık duymadığım hiçbir kimsenin hiçbir şeyine sahip olmak istemem. Ben istesem beynim kabul etmez, kavrayamıyor yani hayatında olmayan, seni bilmeyen, düşünmeyen bir insanın neden sende fotoğrafları olsun ki ya da başka şeyleri bilmiyorum benim için biraz karışık. Fakat şöyle de bir laneti var o fotoğraf beyninde ve bu lanet onu oradan asla silmiyorsa işin bitmiş demektir. Sabah kalkıp çay içmek bile yavan.
  7 ... gecenist
 • konuşmak

  141.
  Aşırı yorucu bir şey.
  Bence birbirlerine iyi gelmeyen hiçbir insan konuşmamalı. Asla çözüm olmuyor. Aksine her şey daha da karışıyor işin yokmuş gibi al bir de bu düğümü çöz.
  8 ... gecenist
 • kitap okumak

  1107.
  evdeyken sadece yalnız kaldığımda yapabildiğim aktivite. Annem beni kitap okurken görünce kızıyor o gelince test çözüyorum bakıyor ders çalışıyorum meyve getiriyor. Tamam biraz sahtekarlık yapıyoruz kabul. Ama benim beynimin çalışmaya başlaması için kitap okumam lazım çalışmayı bırakması için de kitap okumam lazım ders çalışmak çok önemli değil yani fakat anneme bunu anlatamam kadın anam benim. Romanımk test kitabının altına koyuyorum o gidince okumaya başlıyorum.
  9 -2 ... gecenist
 • rüya

  739.
  Rüya görmekten hiç hoşlanmıyorum. Hep sevdiğim insanları çok kötü görüyorum. Bıraktığı etkiyi değiştirmek için kendimin yönlendirebileceği tek kanal olan hayal kurmak zorunda kalıyorum.
  Hayal kurmaktan da nefret ettik.Sevdiğim insanların hiçbirini görmek de istediğimden emin değilim artık. Kafamı sürekli meşgul ediyorlar. Saçma saçma bir sürü yük hissediyorum omuzlarımda.
  10 ... gecenist
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21649.
  Hayatı boyunca yanlış tercihler yapmış insanlarla dolu etrafım. Hayat hep size bok gibi davranıyor zaten. Hep siz haklısınız, hep siz kendinizi ifade bağıra çağıra ifade etmelisiniz. Bencillik akıyor paçalarınızdan hâlâ benim kadar seni düşünen olmaz diyorsunuz. Şaka gibisiniz. Eğer yoksa yoktur. Yoktan var olmaz. Varken koyarsan birikir ama varken de hep bana hep bana dersen o da yok olur. Asla doyurulamazsınız. Şu şu şu hallolsun başka da bir şey istemem diyorsunuz. Her zaman istersiniz. Her şey sizin olamaz. Zamanı gelmemiş şeyleri sırf siz istiyorsunuz diye yaratamayız. Sırf sizin için dönmüyor bu dünyâ dönmeyecek de. Aldığınız yanlış kararların bedelini ödeyeceksiniz. Aksi artık tiyatro oyunu sahnesinde olur. Biraz da siz ezilin bakalım, nasıl oluyormuş. Çok eğitimlisiniz falan ya hani maşallah. Lan senin her yerin eğitim olsa ne? Yanında ananın çalışmaktan beli bükülse merhamete gelip yardıma gitmezsin de ay ben o kadar okudum yaea bunu mu yapıcam dersiniz. Ama oturduğunuz yerde her şey sizi bulsun da istersiniz. Onu istersini, bunu istersiniz, eh şu da sizin olsun, buyrun buyrun hiççç çekinmeyin. Nasılsa çoktan ah aldınız.
  10 -3 ... gecenist
 • yeni şeyler getiriyorum